Ανοιχτές Μαζικές Δειγματοληψίες από τις Κινητές Ομάδες Υγείας του ΕΟΔΥ θα πραγματοποιηθούν την Τετάρτη 22 Μαρτίου 2023, στο Εκθεσιακό Κέντρο Αρκαλοχωρίου του Δήμου Μινώα Πεδιάδας, από τις 10.00- 13.00
ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΕΟΔΥ: Η έκδοση ψηφιακής βεβαίωσης αποτελέσματος για τους διαγνωστικούς ελέγχους COVID-19 πραγματοποιείται από το gov.gr, στην υπηρεσία «Βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορωνοϊού COVID-19». Η σύνδεση με τη συγκεκριμένη υπηρεσία απαιτεί τους προσωπικούς κωδικούς πρόσβασης στο taxisnet.
Για τους μη εμβολιασμένους πολίτες η ψηφιακή βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος από το gov.gr είναι διαθέσιμη μόνον εφόσον ο έλεγχος έχει πραγματοποιηθεί σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο.